Az eldobható, egyszer használatos műanyagoknak menniük kell! Helyettük olyan alternatívákat kell használnod, amelyek természetes és lebomló anyagból készülnek, fenntartható forrásból származnak, tartósak és megújulnak. Ilyen a bambusz és a bambusz fogkefe.
Már nem dughatod tovább homokba a fejed, mert a környezetszennyezés mostanra akkora méreteket öltött, amit ha ebben a pillanatban nem állítunk meg, akkor annak káros következményeit nemcsak a jövő generációi, de Te is tapasztalni fogod.
A környezettudatos életmód ma már nem lehetőség, hanem egy elvárás a Földtől, ha továbbra is itt szeretnénk élni. Kötelességed Neked is változtatni, és nem baj, ha ez a változás apró lépésekből áll.
Csak kezdd végre el!
Évente 3,5 milliárd darab, percenként egy kukásautónyi műanyag fogkefe kerül teljesen feleslegesen a szeméttelepekre.
Ezt a mennyiséget könnyen csökkenteni tudod. Kezd a háztartásodban, a fürdőszobában, a műanyag apróságok bambuszra cserélésével. (Persze szigorúan elhasználódás után!)
Ebben a cikkben szeretnélek egyrészt megerősíteni abban, hogy a legapróbb lépésekkel, Te is tehetsz a Föld jövőjéért, másrészt elárulom azt is, hogy miért jó megoldás erre a bambusz, mint természetes alapanyag használata. A háztartásodban, a fürdőszobában, a mindennapokban.
Miért pont a bambusz?
A bambusz CSODANÖVÉNY, de hívhatjuk akár szupernövénynek is!
Természetes anyag
A bambusz nemcsak a világ másik felén, az ázsiai országokban, de hazánkban is megél. Termesztése nem kívánja meg a kémiai anyagok felhasználását. Talán éppen ez az a tulajdonsága, ami miatt az építőiparban, a papírgyártásban vagy a háztartási eszközök készítésénél is előszeretettel használják.
Rendkívül gyorsan nő, megújuló erőforrás
Mindössze két év kell ahhoz, hogy a növény teljes méretűre nőjön és felhasználható legyen. Ez aztán a gyorsaság, ami környezetbarátabbá teszi még a lassan – akár 50 évig is – növekvő fánál. Ráadásul újratelepíteni sem kell, hiszen a levágás után visszamaradt szárból a növény újra magasra nő.
Antibakteriális
A bambusz termesztéséhez nincs szükség műtrágyára és növényvédő szerre, ami azt eredményezi, hogy a növény előállítása már önmagában sem terheli feleslegesen a talajt és a környezetet mindenféle vegyi anyagokkal.
Hát nem fantasztikus?
Biológiailag lebomló anyag
A bambusz eldobás után lebomlik, visszakerül a természet körforgásába, hogy idővel újabb és újabb növényekkel gazdagítsa a Földet. Olyan megújuló erőforrás, melynek semmilyen káros hatása nincs a környezetre.
Ráadásul még komposztálhatod is! Ajánlott cikk: Komposztálás lakásban, egyszerűen
Téged is magával ragadott? Tudj meg további érdekességeket ebből a cikkből!
Mi a baj a műanyag fogkefével?
Először is magával a fogkefékkel az a probléma, hogy egy évben minimum 3-4 db-ot használsz el. A szájápolás pedig manapság már nem kikerülhető dolog, de ha a fogkefe egy fenntarthatóbb, lebomló anyagból készült, akkor nem kell bűntudatot érezned az évi 4 db miatt, hiszen a környezetbarát alternatívát a természet újból és újból felhasználja.
A műanyag a bambusz fogkefével ellentétben NEM bomlik le.
Sőt… több száz évig szennyezi a talajt és a vizeket.
Itt van mindjárt egy példa, amit tutira nem tudtál eddig: a legelső műanyag fogkefét kicsivel több, mint 80 éve, 1938-ban gyártották és kezdték el forgalmazni. Nos, az a fogkefe továbbra is valahol a bolygón tengődik és várja „soha-be-nem-következő” lebomlását.
Kapcsolódó cikk: 5 dolog, amit a műanyagról tudnod kell
Az időben bár visszamenni nem tudunk, de a jövőről még gondoskodhatunk, együtt!
Tudtad? A Natúr Bambusz fogkefe, szívószál, utazótok vagy fogkefetartó, egyszóval bármelyik termékünk vásárlásával nemcsak a környezetszennyezés ellen teszel, de az Amigos a gyerekekért Alapítványt is támogatod, akik a kórházban élő beteg gyerekek mindennapjait teszik boldogabbá. Ide kattintva nézheted meg a bambuszból készült termékeket.
Mi a helyzet a pandákkal?
Gondoltad volna, hogy a bambusz fogkefével még a pandákat is óvod? A tévhittel ellentétben a pandák nem szeretik ennek a szupernövénynek akármelyik faját. A moso bambuszt például különösen kerülik, étlapjukon tehát nem szerepel, ezért nem kell aggódnod, hogy a bambusz fogkefe használatával Te a pandákat fosztod meg táplálékuktól!
Ezek után szerintem már elég nehéz nemet mondani a bambusz fogkefére, mint a fürdőszobád egyik nélkülözhetetlen darabjára. De ha még vannak kérdéseid, akkor olvass tovább, hogy a zöldebb életmód kialakítása minél egyszerűbb legyen!
Apropó zöldebb élet! Itt van 9 egyszerű tipp a környezettudatosabb háztartásért!
Mitől lesz a fogkefe vegán?
Erre a válasz egészen egyszerű: nem használunk semmilyen állati eredetű anyagot és a készítésnél sem tesztelünk állatokon.
Akkor miből van a fogkefe sörtéje?
A jelenlegi tudásunk szerint még nincs olyan elérhető, vegán sörte, ami ne műanyagból készülne. Bambusz fogkefénk sörtéje azonban egy magas minőségű, BPA-mentes, ún. Nylon 6-os típusú műanyagból készül, ami ugyanolyan biztonságos és strapabíró, mint a hagyományos fogkefe sörtéje.
A másik lehetőségünk az állati eredetű sertésszőr lett volna, de szerettünk volna egy mindenki számára elérhető alternatívát kínálni, hogy a zero waste életmód kialakításának útjába semmi ne állhasson.
Meddig használhatod a bambusz fogkefét?
Hogy milyen gyakran kell lecserélned a bambusz fogkefédet, az attól is függ, hogy milyen sűrűn mosol fogat, de a tapasztalatok alapján ugyanolyan hamar használódik el, mint a műanyag fogkefe (mivel a sörtéjük megegyezik). Tehát érdemes 3-4 havonta egy újat beszerezned.
A különbség annyi, hogy amíg a műanyag fogkeféd nem bomlik le, addig a bambusz nyél 100%-ban komposztálható!
A bambusz fogkefe ugyanúgy tisztít, mint a hagyományos?
Természetesen! Képzeld, ugyanolyan hatékonyan tisztítja a fogaidat, mintha a hagyományos műanyag verziót használnád! Ha megfelelő technikával mosod a fogadat, akkor a csillogó tisztaság biztosan nem marad el, hiszen a bambusz fogkefe sörtéi hullámos kialakításúak, ami segít, hogy minden oldalról könnyen elérd a fogakat.
Mivel van belőle puha és közepes sörtéjű is, ezért teljesen a Te igényeidhez igazodik. Kiválaszthatod, hogy Neked melyik a legjobb és már használhatod is!
Jó ha tudod! A fogorvosok a közepes erősségű sörtéket ajánlják! 😉
A gyermek fogkefékkel pedig – melyeknek sörtéje ultrapuha – a kicsiket is a környezettudatos életmódra tudod nevelni.
„Sokkal jobb szívvel adsz egy kisgyermek kezébe (aki még rágcsálja is) egy természetes, bambusz fogkefét, mint a műanyag társait. ?”
Na kinek lesz a legmenőbb fogkeféje az oviban vagy a suliban?
Miért használj Te is bambusz fogkefét?
A Natúr Bambusz fogkefével nemcsak jóval kevesebb szemetet termelsz a műanyagnál, de még a fürdőszobádnak is az egyik legszebb kelléke lesz. Bár a szépség és a dizájn fontossága messze elmarad a klímaváltozás és a környezetszennyezés káros hatásai mellett, azért valljuk be! Az sem mindegy, hogy az a dolog, amit legalább naponta kétszer használsz, hogyan néz ki és milyen érzéseket vált ki belőled.
Ne feledd! A bambusz fogkefével jót teszel a Földnek, a klímaváltozás ellen cselekszel, nem szennyezed feleslegesen a környezetet és hozzáadsz valamit a mindennapi boldogságodhoz!
Használj Te is Natúr Bambusz fogkefét!
Nézd meg közelebbről ide kattintva, ha pedig kérdésed van, írj nekünk!
Tiszta mosoly, tiszta lelkiismeret <3